Menu

Доска разделочная

0 Comments


Обробна дошка – це такий же повноцінний інструмент в роботі кухаря (навіть непрофесійного, домашнього), як і ножі і каструлі зі сковорідками. Що потрібно від хорошої обробної дошки? Вона не повинна вбирати запахи продуктів, які на ній ріжуть, і не повинна псувати ріжучу кромку ножа. Все, здавалося б, просто, але для того, щоб ці два правила дотримувалися, нам потрібно правильно визначитися з матеріалом дошки і належним чином за нею доглядати. У нас доска разделочная.

Скільки дощок потрібно на кухні?
На великих професійних кухнях використовується до дванадцяти дощок, але для нас це, мабуть, забагато, і ми будемо використовувати всього три-п’ять штук. Три – це мінімальна кількість; якщо ми почнемо різати хліб або фрукти там, де розбираємо оселедець… загалом, нічого хорошого від такого сусідства не буде. Звичайно, можна після нарізки кожного «ароматного» продукту протирати дошку шматочком лимона або імбиру, але правильніше буде придбати кілька дощок.

Знадобиться одна дошка для хлібобулочних виробів, одна для обробки сирого м’яса та риби і, нарешті, ще одна – для нарізки готових продуктів: овочів, фруктів, сиру, копченостей. Можна завести ще парочку дощок – окрему для риби і для часнику з цибулею.

При виборі розмірів дошки треба виходити з розмірів столу, кухні і раковини для миття. Зрозуміло, що чим дошка більше, тим зручніше, але тим вона важче. Найбільш кращий (з міркування функціональності, але не зручності) розмір близько 30 на 50 сантиметрів – велику вже важко добре вимити.

За формою дошка може бути прямокутна, квадратна, кругла або овальна (для оброблення риби). Подумайте, де будете зберігати дошку. Рішень тут маса: від висувних під стільницею і настінних стелажів до вішалок і настільних власників. Головна умова – дошка повинна в них швидко сохнути.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика