Menu
0 Comments


Протягом багатьох років у діловому світі ігнорували проблему захисту даних, що використовуються на комп’ютерах, проте дії зловмисників змусили визнати захист даних проблемою №1. Коли Сіті банк в Америці, використовуючи корпоративні мережі, втратив 400 тисяч доларів через дії зловмисників, комп’ютерні обчислювальні центри спільно з керівниками компаній почали посилено займатися пошуком рішень проблеми захисту комп’ютерних даних від несанкціонованого доступу через комп’ютерні мережі.

Хакер — многозначный термин в области вычислительной техники и программирования

Скрупульозний аналіз можливих порушень безпеки комп’ютерних систем дозволив розробити перелік найбільш важливих моментів, які необхідно було врахувати при розробці системи захисту комп’ютерних даних від нападів зловмисників. Перелік включав:

оцінку цінності даних, що беруть участь в обробці на комп’ютері;

визначення часу і грошових коштів, які доведеться затратити зловмиснику на» злом » системи;

передбачувану модель дій зловмисника, що атакує комп’ютерну систему;

визначення часу і грошових коштів, які доведеться витратити на розробку механізмів захисту комп’ютерної системи.

Крім перерахованого потрібно чітко представляти:

професійну підготовку зловмисника;

ступінь його інформованості про комп’ютерну систему-об’єкті його нападу;

наявність доступу до системи;

механізми, що використовуються для розкриття системи.

Зловмиснику експерти дали ім’я «хакер», яке, на їх думку, більш точно характеризувало рівень професіоналізму подібного роду зловмисників.

Так хто ж такі «хакери»?

Єдиного сприйняття, кого ж все-таки називати «хакером» в комп’ютерній літературі не склалося. Як правило, хакерам приписується високий рівень професіонала?комп’ютерника, але методи прояву їх професіоналізму викликають розбіжності.

На думку одних, хакер – це той, хто зламує комп’ютерну захист, для того, щоб згодом рекомендувати практичні способи поліпшення механізмів їх захисту. На думку інших, – це професіонали найвищого рівня, злочинно використовують свої знання і досвід. Залишивши морально-етичну сторону діяльності хакерів в стороні, будемо вважати хакерами осіб, які зламували комп’ютерну систему з метою заволодіти додатковими привілеями і правами доступу в цій конкретній системі. Тобто хакер може бути для даної комп’ютерної системи абсолютно сторонньою особою без будь-яких прав доступу і привілеїв, або їм може бути користувач даної системи, права доступу і привілеї якого обмежені.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика